Karma dla małych psów: najlepsza karma dla zwierząt domowych małych ras 0
Karma dla małych psów: najlepsza karma dla zwierząt domowych małych ras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To, że Twój pies jest małej rasy, nie oznacza, że ma mały apetyt! Czy wiesz, że wielkość psa wpływa nie tylko na ilość pokarmu, którego potrzebuje, ale także na rodzaj diety? Nie wystarczy zapewnić im mniejszeh krokieciki, ważne jest, aby wybrać odpowiednią linię karmy przeznaczonej specjalnie dla małych psów.

Potrzeby psa rasy małej


Małe psy lub nawet miniaturki, tak zwane psy „zabawki”, mają inny metabolizm niż psy średnich i dużych ras, dlatego potrzebują innej diety. Przede wszystkim ich potrzeby energetyczne są wyższe: często to mniejsze rasy są najbardziej aktywne, przez co mają lepszy metabolizm, co przekłada się na większe zapotrzebowanie na pożywienie dające im dużo energii.

Małe rasy i miniaturki mają również znacznie mniejsze niż u innych psów żołądek, układ pokarmowy, pysk i zęby, a zatem wymagają mniejszych krokietów, aby móc je bez problemu przeżuwać i połykać. Szybszy metabolizm psów miniaturowych wymaga diety o wysokiej zawartości białka i tłuszczów, zdolnej do zaspokojenia wysokich potrzeb energetycznych przy zachowaniu wysokiej strawności: ważne jest, aby wszystkie składniki odżywcze były prawidłowo wchłaniane w fazie trawienia i aby jedzenie nie zaburzało funkcjonowania układu pokarmowego Twojego psiaka. Zwróć uwagę na dawkę i ilość posiłków: zazwyczaj na opakowaniu karmy podana jest prawidłowa dawka w zależności od wagi psa, którą należy podzielić na kilka posiłków w zależności od wieku psa: mały szczeniak, na przykład je około trzy/cztery razy dziennie, podczas gdy dorosły pies jeden do dwóch na dzień.


Najlepsze składniki


Kiedy zrozumiesz potrzeby swojego małego psa, nadejdzie część trudniejsza: te psy są zwykle bardzo delikatne i często wpadają dość grymaszą jeśli chodzi o jedzenie. Jak to u nas ludzi bywa, nawet w przypadku psów w grę wchodzi osobisty gust: każdy pies ma swoje ulubione składniki i rodzaje mięs które ceni bardziej niż inne, a zadaniem właściciela jest próba ich zrozumienia i, w miarę możliwości, dogodzenia im.

Są psy, które wolą krokiety z rybą, inne, które wolą białe mięso, a jeszcze inne mieszankę mięsa i ryb: jedyne, co możesz zrobić, to spróbować podać mu różne rodzaje i obserwować, co woli Twój wierny przyjaciel. Nie poddawaj się, jeśli nie od razu uda Ci się znaleźć smakowitą karmę: zwierzęta są bardzo przyzwyczajone i nagła zmiana diety może je zdestabilizować, dlatego ważne jest stopniowe wprowadzanie nowej karmy, na przestrzeni tygodnia dodając jej w coraz większych dawkach do karmy, którą piesek jadł do tej pory.

Alleva oferuje Twojemu psu trzy główne źródła białka: kurczaka, jagnięcinę, oraz śledzia. W linii Holistic znajdziesz połączenie kurczaka z kaczką, oraz jagnięciny z jeleniem, co tworzy wyjątkowo smakowite kombinacje.
W każdym razie, radzimy wybierać krokiety, które zawierają również świeże mięso i ryby, ponieważ one dzięki swojemu zapachowi będą jeszcze bardziej aromatyczne dla Twojego psa. Karma wzbogacona owocami i warzywami sprawia, że krokiety są pyszne i podobne do zapachów, które zwierze z naszych domów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl