Czy twój kot po zabiegu kastracji je za dużo? Oto idealne dla niego produkty, aby uniknąć ryzyka otyłości 0
Czy twój kot po zabiegu kastracji je za dużo? Oto idealne dla niego produkty, aby uniknąć ryzyka otyłości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli poddałaś sterylizacji kota, wiesz, że po operacji ma tendencję do mniejszego ruchu, mniej wychodzenia z domu i więcej snu. Poza tym nieznacznie wzrasta jego poczucie głodu, ale nie jest już aktywny jak wcześniej, przez co jego potrzeby energetyczne są mniejsze: z tego powodu dobrze jest uważać na karmę, którą dajemy naszemu czworonożnemu przyjacielowi, ponieważ ryzyko otyłości jest tuż za rogiem! Wychodząc naprzeciw tej potrzebie, istnieją specjalne karmy dla kotów sterylizowanych, które mają niższą kaloryczność, zapewniają kotu uczucie sytości, które na długo sprawi, że będzie zadowolony. 

 

 

Najlepsza karma


Jeszcze raz radzimy, aby wybrać suchą karmę, która jest nie tylko łatwiejsza do przechowywania i dawkowania, ale także zdrowsza dla Twojego futrzanego przyjaciela. Zwróć jednak uwagę na jakość wybranych krokietów: często te niskiej jakości zawierają niewiele białka i wiele zbóż, co sprawia, że są smaczne dla kota, ale niezdrowe dla jego układu pokarmowego. Dlatego flagowa linia Alleva, Holistic, jest całkowicie pozbawiona zbóż i bogata w białko pochodzące zarówno ze świeżego mięsa, aby było smaczne i gwarantujące wysoką dawkę niezbędnych aminokwasów, jak i z suszonego mięsa, dla większej zawartości białka. Jest to wysokiej jakości karma dla zwierząt domowych, z obniżonymi źródłami skrobi, która w każdym przypadku ma niższy indeks glikemiczny niż tradycyjna karma dla zwierząt domowych, oraz zbilansowana formuła zapewniająca integrację wszystkich składników odżywczych w jednym produkcie. W linii znajduje się również formuła dla kastratów, dobór składników padł na białe mięso z kurczaka i kaczki, o delikatnym smaku, ale potrafiące zadowolić nawet najbardziej wymagającego kota. Włókno pochodzi z trzciny cukrowej, aby zmniejszyć spożycie kalorii w krokietach i promować kontrolę poziomu cukru we krwi.

   

 

Kilka wskazówek dla opiekuna wysterylizowanego kota


Każdy, kto ma wykastrowanego kota, dobrze o tym wie: kot zawsze wydaje się być głodny, o każdej porze dnia. Ważne jest, aby nie zawsze oddawać się jego „kaprysom”, aby uniknąć ryzyka otyłości, która zawsze się czai i ma znaczący wpływ na długowieczność i jakość życia Twojego małego przyjaciela. Ale zobaczmy razem kilka sposobów, aby pomóc wysterylizowanemu kotu zachować dobrą kondycję. Przede wszystkim ważne jest, aby codziennie wykonywały ruch: w naturze koty są niezwykle aktywnymi zwierzętami i spędzają swoje życie w ciągłym ruchu. Jeśli nie masz ogrodu, w którym kot może bezpiecznie wyjść, nie ma problemu, możesz zmusić go do poruszania się nawet wewnątrz domu: kup mu zabawki w kształcie zdobyczy i które hałasują, koty nie będą mogły oprzeć się zabawie i polowaniu! Na początku prawdopodobnie będziesz musiał rzucić koło niego i spróbować zaangażować go w momencie gry, ale zobaczysz, że wtedy będzie mu się to podobało, a nawet grał sam. Po drugie, staraj się postępować zgodnie z rutyną, która jest fundamentalna, ponieważ koty są zwierzętami z przyzwyczajenia i szybko naucz się przestrzegać harmonogramów: możesz podzielić dzienną dawkę krokietów na trzy i podawać ją o różnych porach dnia, tak aby to kot zdecydował, czy zjeść całą porcję od razu, czy jeść po trochu na raz.

Ale zawsze pamiętaj, aby nie ulec pochlebstwu swojego czułego kota: robisz to dla jego dobra!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl