Odpowiednia dieta dla psów z nadwagą: karmy kontrolujące masę ciała 0
Odpowiednia dieta dla psów z nadwagą: sprawdź karmy kontrolujące masę ciała

Niestety psia otyłość jest częstszym problemem niż nam się wydaje i zbyt często bagatelizowanym. Pies z problemami z otyłością jest bardziej narażony na choroby i zagrożenia dla zdrowia: psy otyłe żyją średnio o dwa lata krócej niż psy sprawne. Dlatego dobrze jest natychmiast interweniować poprzez odpowiednią dietę: istnieją linie karmy dla zwierząt specjalnie zaprojektowane, aby zwalczyć ten problem i pomóc Twojemu psu osiągnąć zdrową wagę.


 

Psy i otyłość: główne przyczyny

W większości przypadków to właśnie niewłaściwa dieta powoduje u psa znaczny przyrost masy ciała, który przypominamy, że jest uważany za otyły, gdy przekracza swoją idealną wagę o co najmniej 20%, a gdy przekracza ją o niższy procent uważa się to za nadwagę. Ale uwaga: w każdym razie dobrze jest zwracać uwagę, czym karmisz swojego wiernego przyjaciela! W rzeczywistości psy są zwykle bardzo żarłocznymi zwierzętami i mają tendencję do jedzenia wszystkiego, co daje im właściciel, a ponadto proszą o więcej. Nie oznacza to jednak, że pies jest głodny: najczęściej po prostu chce skupić twoją uwagę, otrzymywać pieszczoty lub czeka na kilka minut zabawy z tobą. Dlatego dobrze jest postępować zgodnie z instrukcjami znajdującymi się na opakowaniu karmy: zazwyczaj dzienna dawka karmy wyrażana jest w gramach w zależności od wagi psa. Istotne jest, aby nie przesadzać z dawkami, ale przede wszystkim unikać podawania psu jedzenia przeznaczonego do spożycia przez ludzi: nawet jeśli będzie się wydawało, że mu to smakuje i sprawi, że zrozumiesz, że tego chce, nie oznacza to, że jest to dobre dla niego. Rzeczywiście bardzo często, żywność dla ludzi bogata w tłuszcze i cukier jest wyzwalaczem otyłości. Wiemy, że to trudne, ale staraj się nie ulegać swojemu futrzastemu przyjacielowi: pamiętaj, że robisz to dla jego dobra! Kolejnym ważnym czynnikiem dla wysportowanego psa jest ruch fizyczny: nasi futrzani przyjaciele są bardzo aktywnymi zwierzętami i muszą się poruszać, aby pozostać w formie! Jeśli nie możesz z nimi często chodzić, spróbuj zachęcić je do wykonywania różnych czynności, bawiąc się nimi: rzuć im gry i pozwól im przynosić je z powrotem lub chowaj je w różnych zakątkach domu i pozwól im szukać ich.

 

Karma na kontrolę masy ciała: kilka wskazówek


Jak powiedzieliśmy wcześniej, istnieją specjalne linie karmy dla psów zaprojektowane specjalnie w celu rozwiązania problemu nadwagi. Są to zbilansowane formuły, które dostarczają Twojemu psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych przy zachowaniu niskiego spożycia kalorii, tylko po to, aby kontrolować wagę i pomóc mu schudnąć.

Często i chętnie jednak nie jest łatwo przyzwyczaić psa do innej diety, z tego powodu dobrze jest zasięgnąć porady zaufanego lekarza weterynarii w sprawie najlepszej strategii wprowadzania nowego rodzaju karmy. Generalnie zaleca się, aby postępować powoli i stopniowo, mieszając nowe krokiety z poprzednią karmą, ale w coraz większych ilościach, aby upewnić się, że stopniowo przyzwyczaja się do nowego smaku. Oczywiście karmy kontrolujące wagę istnieją w różnych odmianach, w zależności od potrzeb i upodobań Twojego futrzastego przyjaciela: staraj się wybierać je ostrożnie, a zobaczysz, że zacznie je lubić i zje je z doskonałym smakiem w mgnieniu oka! Formuła na kontrolę masy ciała Alleva Equilibrium Weight Control jest bardzo smakowita ze względu na wysoką zawartość mięsa oraz tłuszczu kurczaka, które świetnie wpływają na smakowitość.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl